Wakacje na Słonecznej Farmie 26.06-09.07

 

 POBIERZ OFERTĘ

SŁONECZNA FARMA   26.06.- 09.07.2016

14 dni/13 noclegów

Programy:

 1. Kolonia rekreacyjna    6-16 lat
 2. Moja pierwsza kolonia 5-10 lat
 3. Obóz konny                  9-16 lat

 „SŁONECZNA FARMA” NAD JEZIOREM LUCIEŃSKIM

„Słoneczna Farma” to magiczny pensjonat położony w miejscowości Budy Lucieńskie w powiecie gostynińskim. Pensjonat znajduje się w kompleksie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, nad malowniczym jeziorem Lucieńskim, otoczony lasami i łąkami. Piękno otaczającej przyrody, magia miejsca, wiele atrakcji      i rodzinna, przyjazna niepowtarzalna atmosfera tworzona dzięki Gospodarzom  – pani Mirce i panu Damianowi.  Ośrodek spełnia wszystkie wymogi pod kątem organizacji w nim wypoczynku dzieci i młodzieży. Teren obiektu jest ogrodzony i całkowicie bezpieczny, bez ruchu kołowego. Ośrodek dysponuje komfortowymi pokojami 2, 3 i 4 osobowymi z pełnymi węzłami sanitarnymi. Na terenie ośrodka do dyspozycji wypoczywających są sale dydaktyczne (pełniące rolę świetlic), plac zabaw, boiska sportowe,  bilard, tenis stołowy – ping-pong, sala do ćwiczeń, zadaszone miejsce na ognisko i grill. Piękny ogród oraz zwierzęta (kucyki i kozy) wspaniale dopełniają zalety ośrodka do wypoczynku dzieci i młodzieży. Prywatna plaża jest strzeżona przez ratowników z ośrodka. Do dyspozycji grup- pod nadzorem ratowników i wychowawców -  łódki, rowerki wodne i kajaki.

„MOJA PIERWSZA KOLONIA” nad jeziorem w Słonecznej Farmie

To szczególna oferta dla tych 5-10 latków, którzy stawiają pierwsze kroki w wakacyjnych wyjazdach w nieznane. Mamy dla nich doskonałe, sprawdzone, magiczne miejsce, gdzie bez nudy, aktywnie i radośnie spędzimy wyczekany wakacyjny czas. Mamy też wyjątkowych instruktorów i wychowawców, którzy cieszą się uznaniem Rodziców oraz ogromną sympatią dzieci, ponieważ pracują z nimi na co dzień i  kochają z nimi pracować. Dzieci są dla nas najważniejsze, w wakacyjnym szaleństwie  nigdy nie zapominamy  o bezpieczeństwie, które jest dla nas priorytetem.  Żadne problemy dzieci nie są nam obce, będziemy czuwać i opiekować się każdym maluchem. Ponadto dołożymy wszelkich starań, aby pierwszy wyjazd był czasem niezwykłym, pełnym wrażeń, przygód  i niezapomnianych atrakcji. Zależy nam również mocno na tym, aby na swojej pierwszej kolonii każde dziecko rozwinęło samodzielność i nauczyło się wielu przydatnych rzeczy – m.in. uprzejmości, umiejętności pracy w grupie, zasad  bezpiecznego wypoczynku, orientacji  w terenie, a przede wszystkim ciekawie spędziło pierwszy wyjazd bez rodziców. Program tej kolonii wzbogacony jest w dużo zabaw integracyjnych, zajęcia rekreacyjno-sportowe stosowne do wieku, łamigłówki, gry i zabawy umysłowe. Pozostałe atrakcje jak w programie rekreacyjnym dopasowane do kondycji i możliwości uczestników.

„OBÓZ KONNY”

Jazdy konne będą realizowane w Ośrodku Jeździeckim „Victoria”. www.stajniavictoria.pl. Ośrodek funkcjonuje od 1995 roku. Ostatnio się rozbudował. Obecnie dysponuje: przestronną krytą ujeżdżalnią, stajnią z świetnie wyszkolonymi końmi sportowymi, duży profesjonalny parkur wśród sosen i piękne lasy  na wyjazdy w teren i rajdy, szatnia z przebieralnią dla jeźdźców.  Ośrodek  jest zlokalizowany w odległości około 1 km. od  Gostynina i 3 km. od Lucienia w otulinie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.  Program obozu konnego zakłada minimum 60 min jazdy dziennie w ciągu 8-10 dni + dodatkowo zajęcia porządkowe  i teoretyczne. Podczas obozu prowadzone będą zajęcia teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa , budowy konia, kopyt, jego psychiki , typów, ras, umaszczenia , podstawowego rzędu jeździeckiego, pomocy jeździeckich oraz komunikacji z koniem. Uczestnicy podzieleni zostaną ze względu na wiek oraz umiejętności jeździeckie, tak aby program nauczania był najbardziej zbliżony do potrzeb uczestników. Szczegółowy program zajęć zostanie ustalony po wstępnym zgłoszeniu uczestników i zorientowaniu się w ich umiejętnościach. Ostateczna liczba godzin i zajęć praktycznych – do ustalenia.

WYŻYWIENIE - na miejscu w stołówce ośrodka – śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Smaczna domowa kuchnia oparta na naturalnych składnikach bez polepszaczy. Serwowane własne wyroby garmażeryjne. Kuchnia przyjazna również dla alergików.

OPIEKA PEDAGOGICZNA I MEDYCZNA - Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczna: doświadczonego kierownika i sprawdzonych wychowawców -  kadrę przygotowaną do opieki nad małymi dziećmi i zajęć nauczania początkowego. Opieka medyczna 24 h. w pobliżu ośrodka oraz lekarz dostępny 24 h również na wezwanie na teren ośrodka. Nad bezpieczeństwem kąpieli na plaży i zabaw nad jeziorem czuwają ratownicy WOPR.

GWARANTOWANY PROGRAM POBYTU

- zabawy integracyjne

- zajęcia rekreacyjno-sportowe

- spartakiada sportowa

- konkursy i dyskoteki

- chrzest kolonijny

- gry terenowe

- kąpiele i zabawy na prywatnej strzeżonej plaży

- całodniowa wycieczka autokarowa do Płocka – zwiedzanie miasta z przewodnikiem –  Stary Rynek, Katedra, Zabytkowy Spichlerz,  zamek Książąt Mazowieckich, ZOO w Płocku

- autokarowa wycieczka do Aquaparku w Kutnie

- warsztaty z dziedziny eko produktów – rozpoznawanie warzyw i ziół w warzywniku, wyrób ciasta do wypieku chleba i makaronu, wypiek chleba,  nauka dojenia kozy

- zajęcia z leśnikiem – opowieści o leśnych zwyczajach, rozmowy o myślistwie, prezentacja poroży

- przejażdżki na kucykach

- ognisko z pieczeniem kiełbasek

CENA KOLONII

Kolonia rekreacyjna i Moja Pierwsza Kolonia - 1320,-zł.                     

Obóz konny – 1660,-zł.

Cena kolonii zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym  i telewizorami
 • pełne wyżywienie – na miejscu w stołówce ośrodka – śniadanie, obiad,  podwieczorek, kolację; prowiant na całodniową wycieczkę i na powrót (pobyt na kolonii zaczyna się obiadokolacją a kończy śniadaniem)
 • zorganizowany dojazd na kolonię oraz powrót do domu (pod opieką kadry) luksusowym autokarem z klimatyzacją wyposażonym w pasy bezpieczeństwa
 • profesjonalną opiekę pedagogiczną, medyczną i ratownika WOPR,
 • realizację gwarantowanego programu wypoczynku,
 • dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Organizacja i prowadzenie

Fundacja „ANIMADA” ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

www.animada.pl; animada.kontakt@gmail.com

Koordynator wyjazdów letnich:   Anna Jantas   tel. 603-183-930

Zapisy  i warunki rezerwacji miejsca

 1. Zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową na adres:

animada.kontakt@gmail.com  lub sms na nr: 603-183-930

Zgłoszenie w formie: Jezioro 1/2/lub 3,  imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, kontakt do rodziców –  tel. i e-mail

Gdzie Jezioro1 to kolonia rekreacyjna, Jezioro 2 – Moja pierwsza kolonia, Jezioro 3 – Obóz konny

lub poprzez formularz na stronie www.animada.pl

2. Harmonogram wpłat:

- 300,-zł. – zaliczka równoznaczna z rezerwacją miejsca (w ciągu 7  dni od zgłoszenia)

- pozostała część  - najpóźniej do 06.06.2016 (w całości lub w ratach)

3.  Dokumenty

Wypełnienie i podpisanie karty  kwalifikacyjne uczestnika,  umowy w dwóch egzemplarzach, oświadczenia zawierającego zgodę na udział dziecka w wyjeździe, oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem oraz na przetwarzanie danych osobowych (dokumenty zostaną przesłane na adres e-mail po otrzymaniu zgłoszenia)

Wypełnione dokumenty można wysłać pocztą na adres fundacji  lub złożyć osobiście:

Fundacja „Animada”

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

 lub oryginały złożyć w czasie czerwcowego  zebrania (w tym przypadku prosimy o  wcześniejsze przesłanie skanu wypełnionych dokumentów drogą e-mail animada.kontakt@gmail.com , do końca maja 2016 )

4. Wpłaty na konto Fundacji:

Fundacja „Animada”   

 Bank BGŻ BNP Paribas S.A nr rachunku: 91 2030 0045 1110 0000 0416 4520

 Tytuł przelewu:  Imię i nazwisko dziecka – Jezioro (proszę podać nr programu)

O zakwalifikowaniu się dziecka na wyjazd do Barda decyduje kolejność zgłoszeń  i wpłata zaliczk  na konto.

Ilość miejsc ograniczona.

Fundacja „ANIMADA” jest organizacją non-profit,  dlatego wszystkie pozyskane środki

zostaną wykorzystane w celu organizacji i uatrakcyjnienia programu LATO 2016

Informacje  dodatkowe:

 • Wypoczynek rozpoczyna się w niedzielę 26.06.2016 r. 
 • Planujemy wyjazd autokarem z Wrocławia między godziną 14-15:00, miejsce zbiórki - parking na ul. Ślężnej obok Aquaparku
 • Pierwszy posiłek w ośrodku - obiadokolacja
 • Planowany powrót do Wrocławia 09.07.2016 r.  w godzinach popołudniowych.
 • W drugim tygodniu czerwca 2016 roku odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na . kolonie. O dokładnym terminie i miejscu zebrania powiadomimy rodziców drogą mailową.
 • W przypadku nieprzewidzianych i niezawinionych okoliczności uniemożliwiających zwiedzanie miejsc wymienionych w programie, organizator zapewni inne – równie atrakcyjne
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania poszczególnych programów jeżeli nie zbierze się minimalna liczba uczestników, tj. 15.

 

Newsletter

Nasi Partnerzy

1.png2.png3.png4.jpg5.png6.jpg7.jpg8.jpg