Przygoda nad morzem w Jarosławcu 01-14.08.

 

 POBIERZ OFERTĘ

JAROSŁAWIEC     01-14.08.2016

14 dni/13 noclegów       

Informacje o miejscu pobytu

Jarosławiec to stara, nadmorska wieś rybacka z XVI wieku. Od szeregu lat cieszy się ogromnym powodzeniem jako miejscowość letniskowo-wypoczynkowa. Zdrowe powietrze nasycone jodem korzystnie wpływa na układ oddechowy. Jedną z atrakcji Jarosławca jest latarnia morska o wysokości 33,3 m. zbudowana w 1836 roku oraz ryglowa zabudowa z XIX wieku. Turyści odwiedzający tę nadmorską miejscowość, miło spędzają czas opalając się na piaszczystej 7 kilometrowej plaży w pobliżu lasu sosnowego. Atrakcją są tu również strome brzegi klifowe, porośnięte drzewami (stanowiska sosny czarnej) oraz roślinnością wydmową z chronionym mikołajkiem nadmorskim. Liczne szlaki turystyczne przeznaczone dla wycieczek pieszych i rowerowych zapewnią mnóstwo niezapomnianych wrażeń związanych z pięknymi okolicami Jarosławca. Atrakcją turystyczną jest kanał przeciwsztormowy łączący jezioro Wicko z morzem. Stałą imprezą, odbywającą się co roku jest Międzynarodowy Bieg Po Plaży  oraz Ogólnopolski Bieg na Orientację.

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „Barka”

OWK „Barka”  położony jest 150m od morza i 100 m od latarni morskiej stanowiącej wielką atrakcję miejscowości. Koloniści zakwaterowani są w domkach 6-osobowych w bardzo dobrym standardzie.  Domki są nowe, wykonane z drewnianych balików. Drzwi wejściowe i okna są umiejscowione od przodu (z tyłu i  z boku domku nie ma żadnego okna). Domki są położone w rzędach, blisko , zwrócone przodami do siebie. Ze względu na ich bliskie ułożenie, wychowawcy mają łatwy widok na domki i do nich dostęp, więc bez problemu "ogarniają" kolonistów i teren kolonii.
Domki są jednoizbowe z łazienką ( wc, umywalka, natrysk), łóżkami, szafą, stołem, krzesłami, szafkami i tv. Teren ośrodka jest ogrodzony, oświetlony i bezpieczny. Do dyspozycji kolonistów:  boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej, stoły bilardowe, stoły do ping-ponga, piłkarzyki, sprzęt do nordic  walking, świetlice ze sprzętem rekreacyjnym i TV. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, suchy basen dla młodszych dzieci. Niewątpliwą atrakcją miejsca jest kryty basen z podgrzewaną wodą.

Wyżywienie  - pełne wyżywienie – na miejscu w stołówce ośrodka – śniadanie, obiad,  podwieczorek, kolacja (pobyt zaczyna się obiadem a kończy śniadaniem). Suchy prowiant na drogę powrotną i wycieczki całodniowe. Pyszna, domowa kuchnia przyjazna alergikom.

Opieka pedagogiczna i medyczna

Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną: doświadczonego kierownika,  sprawdzonych wychowawców, profesjonalnych instruktorów z uprawnieniami na co dzień pracujących z dziećmi  i młodzieżą. Opieka pielęgniarki całą dobę, lekarz na wezwanie.

Program pobytu

- plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratowników WOPR

- wycieczka do Ustki – Muzeum Chleba (miejsce zaczarowane i zaklęte w czasie), zwiedzanie – port, latarnia, molo i pomnik syrenki

- wycieczka po Jarosławcu, zwiedzanie latanii morskiej, rejs statkiem

- wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego „W labiryntach” w Paprotach i udział w wyjątkowych grach terenowych

- wycieczka do Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławeńskim – gry i zabawy związane z bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena, szlak turystyczny „Tam i z powrotem”, pokazy i nauka rzemiosł wiejskich, walki rycerskie, turniej drwali itp.

- wizyta w największym, otwartym AQUA PARKU na polskim wybrzeżu „Panorama Morska”  w Jarosławcu

- warsztaty bursztynnicze ( prelekcja o bursztynie, pokaz bursztynu i inkluzji, poznanie właściwości fizycznych i chemicznych bursztynu,  pokaz topienia bursztynu - grillowanie bursztynu, zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci )

- Neptunalia – chrzest kolonijny

- spartakiada sportowa

- kąpiele w krytym basenie z podgrzewaną wodą

- ognisko z pieczeniem kiełbasek

- podchody, konkursy, zabawy, rozgrywki sportowe

- dyskoteki i karaoke

Odpłatność

W cenę wliczony jest transport (przejazd pociągiem do Sławna i autokarem ze Sławna do ośrodka w Jarosławcu), zakwaterowanie (14 dni pobytowych, 13 noclegów),  pełne wyżywienie, opieka pedagogiczna i medyczna, realizacja programu pobytu, ubezpieczenie NNW.

Kolonia rekreacyjna 14 dni –   1385, zł.

Organizacja i prowadzenie

Fundacja „ANIMADA” ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław/ www.animada.pl; animada.kontakt@gmail.com

Koordynator wyjazdów letnich:   Anna Jantas   tel. 603-183-930

Zapisy  i warunki rezerwacji miejsca

1. Zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową na adres:

animada.kontakt@gmail.com  lub sms na nr: 603-183-930

2. Harmonogram wpłat:

- 300,-zł. – zaliczka równoznaczna z rezerwacją miejsca (w ciągu 7 dni od zgłoszenia)

- pozostała część  - najpóźniej do 20.06.2016 (w całości lub w ratach)

3.  Dokumenty

Wypełnienie i podpisanie karty  kwalifikacyjne uczestnika,  umowy w dwóch egzemplarzach, oświadczenia zawierającego zgodę na udział dziecka w wyjeździe, oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem oraz  na przetwarzanie danych osobowych (dokumenty zostaną przesłane na adres e-mail po otrzymaniu zgłoszenia)

Wypełnione dokumenty można wysłać pocztą na adres fundacji  lub złożyć osobiście:

Fundacja „Animada”

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

 lub oryginały złożyć w czasie czerwcowego  zebrania (w tym przypadku prosimy o  wcześniejsze przesłanie skanu wypełnionych dokumentów drogą e-mail animada.kontakt@gmail.com , do końca maja 2016 )

4. Wpłaty na konto Fundacji:

Fundacja „Animada”   Bank BGŻ BNP Paribas S.A nr rachunku: 91 2030 0045 1110 0000 0416 4520

 Tytuł przelewu:  Imię i nazwisko dziecka – Jarosławiec

O zakwalifikowaniu się dziecka na wyjazd do Barda decyduje kolejność zgłoszeń  i wpłata zaliczki na konto.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Fundacja „ANIMADA” jest organizacją non-profit,  dlatego wszystkie    pozyskane środki zostaną wykorzystane w celu organizacji i uatrakcyjnienia programu LATO 2016

 

Informacje  dodatkowe:

  • Wypoczynek rozpoczyna się w poniedziałek 01.08.2016 r. 
  • Planujemy wyjazd pociągiem z Wrocławia o godz. 7:24 z dworca PKP, o ile godzina nie ulegnie zmianie w letnim rozkładzie jazdy. Zbiórka będzie na dworcu PKP.
  • Pierwszy posiłek w ośrodku - obiad
  • Planowany powrót do Wrocławia 14.08.2016 r.  w godzinach popołudniowych. Dokładne dane podamy w późniejszym terminie
  •  W drugim tygodniu czerwca 2016 roku odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Jarosławca. O dokładnym  terminie i miejscu zebrania powiadomimy rodziców drogą mailową.
  • W przypadku nieprzewidzianych i niezawinionych okoliczności uniemożliwiających zwiedzanie miejsc wymienionych w programie, organizator zapewni inne – równie atrakcyjne

Newsletter

Nasi Partnerzy

1.png2.png3.png4.jpg5.png6.jpg7.jpg8.jpg