Kolonie i obóz w Górach Bardzkich 11-24.07

 

 POBIERZ OFERTĘ

BARDO  11-24.07.2016

14 dni/13 noclegów

Programy:

 1. Kolonia rekreacyjna   6-16 lat
 2. Obóz ACTIVE           7-10 lat, 11-16 lat
 3. Moja pierwsza kolonia 5-10 lat:

Kolonia rekreacyjna oraz Moja pierwsza kolonia dostępne również w terminach:

I turnus 11-18.07.2016 (8 dni/7 noclegów)

II turnus 18-24.11.2016 (7 dni/6 noclegów)

Bardo i Góry Bardzkie

Bardo jest niewielkim, malowniczo położonym miasteczkiem w południowej części województwa dolnośląskiego niedaleko Kłodzka. Przez wielu nazywane jest „miastem cudów” głównie ze względu na tajemnice i legendy tego miejsca oraz liczne uzdrowienia jakie miały miejsce w cysterskich sanktuariach. Samym cudem jest również zapierające dech w piersiach jego przyrodnicze otoczenie. Przez miasto przepływa rzeka Nysa Kłodzka, która wijąc się szerokimi zakolami przebija się przełomem przez pasmo Gór Bardzkich. Otaczają one miasto ze wszystkich stron niczym mur obronny. Góry Bardzkie to jedno  z  najmniej znanych i najrzadziej odwiedzanych pasm górskich w Sudetach. Leżą w Sudetach Środkowych. Góry te ciągną się na przestrzeni ok. 19 km, od Przełęczy Srebrnej (568 m n.p.m.), na północnym zachodzie, po Przełęcz Kłodzką (483 m n.p.m.) na południowym wschodzie. Szerokość pasma wynosi od 6 do 10 km, Przez ich środek, w rejonie Barda przedziera się Nysa Kłodzka, tworząc w tym miejscu niezwykle malowniczy odcinek przełomowy.

Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie

Położony jest w malowniczym krajobrazie wśród drzew i zieleni. Mieści się w bardzo ładnym neosecesyjnym pałacyku zbudowanym w 1910 roku. Przy ośrodku znajduje się park przeznaczony do zajęć sportowo-rekreacyjnych wyposażony w plac zabaw i boisko. Baza lokalowa ośrodka składa się z pokoi 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.  Pokoje wyposażone są w łóżka (pojedyncze i piętrowe), stoliki, szafy i szafki nocne. Ponadto w ośrodku znajduje się duża świetlica do zajęć muzyczno-ruchowych, sala telewizyjna, bilardowa, pracownia plastyczno-gipsowa oraz sale zajęciowe. Każda grupa wychowawcza zajmuje osobne piętro z siedmioma pokojami i dużym korytarzem. W kompleksie znajduje się także odkryty basen kąpielowy. W pobliżu ośrodka znajduje się nowoczesny plac zabaw oraz pełnowymiarowe boisko z naturalną płytą.

Wyżywienie  - pełne wyżywienie – na miejscu w stołówce ośrodka – śniadanie, obiad,  podwieczorek, kolacja (pobyt zaczyna się obiadem a kończy śniadaniem). Pyszna, domowa kuchnia przyjazna alergikom.

Opieka pedagogiczna i medyczna

Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną: doświadczonego kierownika,  sprawdzonych wychowawców, profesjonalnych instruktorów z uprawnieniami na co dzień pracujących z dziećmi  i młodzieżą. Całodobowa opieka medyczna .

Program pobytu

 • wycieczki i spacery po okolicy
 • zwiedzanie zabytków Barda
 • wędrówki piesze szlakami turystycznymi w Górach Bardzkich
 • wycieczka autokarowa do Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w  Złotym Stoku
 • wycieczka autokarowa po Ziemi Kłodzkiej – zwiedzanie uzdrowisk  (Polanica Zdrój, Duszniki, Kudowa) oraz Parku Narodowego Gór Stołowych
 • wycieczka autokarowa do Nowej Rudy i Kłodzka – wizyta w Muzeum Górnictwa i zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej z niespodzianką, Park Miniatur w Kłodzku
 • spływ pontonowy przełomem Bardzkim na trasie 4km (spływ pontonowy jest całkowicie bezpieczny)
 • gry i zabawy sportowo-rekreacyjne na boisku i placu zabaw
 • zajęcia na basenie pod opieką ratownika
 • atrakcyjne zajęcia kulturalno-oświatowe  (zabawy towarzyskie, konkursy, dyskoteki, karaoke, zajęcia plastyczne i inne dostosowane do wieku dzieci i młodzieży)
 • rozgrywki w tenisa stołowego, cymbergaja i bilard

UWAGA:

W programie ACTIVE dodatkowo:

- spływ pontonowy Przełomem Bardzkim na trasie o długości 15km (nie 4km jak w wersji podstawowej)

- gra paintball na poligonie w Ławicy

- Folwark Szyfrów – zabawa typu Escape Room

- Geocaching – poszukiwanie ukrytych punktów za pomocą aplikcji

- rowery i kajaki

- gry terenowe, zajęcia sportowe

Program “Moja pierwsza kolonia”

To szczególna oferta dla tych 5-10 -latków, którzy stawiają pierwsze kroki w wakacyjnych wyjazdach  w nieznane. Mamy dla nich coś specjalnego – doskonałe, sprawdzone, magiczne miejsce, gdzie bez nudy, aktywnie i radośnie spędzimy wyczekany wakacyjny czas. Mamy też wyjątkowych instruktorów  i wychowawców, którzy cieszą się uznaniem Rodziców oraz ogromną sympatią dzieci, ponieważ pracują  z nimi na co dzień i kochają z nimi pracować. Dzieci są dla nas najważniejsze, w wakacyjnym szaleństwie nigdy nie zapominamy o bezpieczeństwie, które jest dla nas priorytetem. Żadne problemy dzieci nie są nam obce, będziemy czuwać i opiekować się każdym maluchem. Ponadto dołożymy wszelkich starań, aby pierwszy wyjazd był czasem niezwykłym, pełnym wrażeń, przygód i niezapomnianych atrakcji. Zależy nam również mocno na tym, aby na swojej pierwszej kolonii każde dziecko rozwinęło samodzielność i nauczyło się wielu przydatnych rzeczy – m.in. uprzejmości, umiejętności pracy w grupie, zasad bezpiecznego wypoczynku, orientacji w terenie, a przede wszystkim ciekawie spędziło pierwszy wyjazd bez rodziców.

Program tej kolonii wzbogacony jest w dużo zabaw integracyjnych, zajęcia rekreacyjno-sportowe stosowne do wieku, łamigłówki, gry i zabawy umysłowe. Pozostałe atrakcje jak w programie rekreacyjnym dopasowane do kondycji i możliwości uczestników (przy pobytach tygodniowych – jedna wycieczka autokarowa)

Odpłatność

W cenę wliczony jest transport (przejazd pociągiem), zakwaterowanie (14 dni pobytowych, 13 noclegów),  pełne wyżywienie, opieka pedagogiczna i medyczna, realizacja programu pobytu, ubezpieczenie NNW.

Kolonia rekreacyjna 14 dni –                        1260, zł.

Dopłata do programu ACTIVE –                 160,-zł.

Moja pierwsza kolonia i Kolonia rekreacyjna           I turnus 8 dni            720,-zł.

                                                                                   II turnus 7 dni           630,-zł.

Organizacja i prowadzenie

Fundacja „ANIMADA” ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

www.animada.pl; animada.kontakt@gmail.com

Koordynator wyjazdów letnich:   Anna Jantas   tel. 603-183-930

Zapisy  i warunki rezerwacji miejsca

 1. Zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową na adres:

animada.kontakt@gmail.com  lub sms na nr: 603-183-930

Zgłoszenie w formie: Bardo1/2 lub 3,  imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, kontakt do rodziców –   tel. i e-mail

Gdzie Bardo 1 to kolonia rekreacyjna, Bardo 2 – Active, Bardo 3 – Moja pierwsza kolonia – w przypadku programu 3 proszę dodatkowo podać turnus I czy II

lub poprzez formularz na stronie www.animada.pl

2. Harmonogram wpłat:

- 300,-zł. – zaliczka równoznaczna z rezerwacją miejsca (w ciągu 7 dni od zgłoszenia)

- pozostała część  - najpóźniej do 20.06.2016 (w całości lub w ratach)

3.  Dokumenty

Wypełnienie i podpisanie karty  kwalifikacyjne uczestnika,  umowy w dwóch egzemplarzach, oświadczenia zawierającego zgodę na udział dziecka w wyjeździe, oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem oraz  na przetwarzanie danych osobowych (dokumenty zostaną przesłane na adres e-mail po otrzymaniu zgłoszenia)

Wypełnione dokumenty można wysłać pocztą na adres fundacji  lub złożyć osobiście:

Fundacja „Animada”

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

 lub oryginały złożyć w czasie czerwcowego  zebrania (w tym przypadku prosimy o  wcześniejsze przesłanie skanu wypełnionych dokumentów drogą e-mail animada.kontakt@gmail.com , do końca maja 2016 )

4. Wpłaty na konto Fundacji:

Fundacja „Animada”   

 Bank BGŻ BNP Paribas S.A nr rachunku: 91 2030 0045 1110 0000 0416 4520

 Tytuł przelewu:  Imię i nazwisko dziecka – Bardo (proszę podać nr programu)

O zakwalifikowaniu się dziecka na wyjazd do Barda decyduje kolejność zgłoszeń  i wpłata zaliczki  na konto.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Fundacja „ANIMADA” jest organizacją non-profit,  dlatego wszystkie pozyskane środki

zostaną wykorzystane w celu organizacji i uatrakcyjnienia programu LATO 2016

Informacje  dodatkowe:

 • Wypoczynek rozpoczyna się w poniedziałek 11.07.2016 r. 
 • Planujemy wyjazd pociągiem z Wrocławia w godzinach porannych. Dokładna godzina wyjazdu zostanie podana w terminie późniejszym. Zbiórka będzie na dworcu PKP.
 • Ze stacji w Bardzie bagaże dzieci zostaną przewiezione do ośrodka samochodem.
 •  Pierwszy posiłek w ośrodku - obiad
 • Planowany powrót do Wrocławia 24.07.2016 r.  w godzinach południowych.
 • W drugim tygodniu czerwca 2016 roku odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Barda. O dokładnym terminie i miejscu zebrania powiadomimy rodziców drogą mailową.
 • W przypadku nieprzewidzianych i niezawinionych okoliczności uniemożliwiających zwiedzanie miejsc wymienionych w programie, organizator zapewni inne – równie atrakcyjne
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania poszczególnych programów jeżeli nie zbierze się minimalna liczba uczestników, tj. 15.

Newsletter

Nasi Partnerzy

1.png2.png3.png4.jpg5.png6.jpg7.jpg8.jpg