Słowacka Przygoda

„SŁOWACKA PRZYGODA”
To oferta dla tych 8-16 latków, którzy lubią aktywnie spędzać czas i poznawać nowe kraje. W wakacje zabieramy Was na Słowację do górskiej miejscowości ok. 100km od granicy w Cieszynie. Mamy dla Was kameralny przyjazny dzieciom i młodzieży ośrodek położony w pięknym miejscu z niezapomnianym widokiem na góry. Do Waszej dyspozycji będzie ogromny zielony teren na letnie szaleństwa na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was również pełen wachlarz atrakcji – wycieczki autokarowe, piesze a także kąpiele wodne. Nasza kadra zadba abyście spędzili wyjątkowe i niezapomniane chwile na Słowacji.

FAĈKOVSKÉ SEDLO – przełęcz w tzw. Łańcuchu Małofatrzańskim w Centralnych Karpatach Zachodnich na Słowacji. Rozdziela grupy górskie: Małej Fatry na wschodzie od Gór Strażowskich na zachodzie. Nazwa przełęczy pochodzi od wsi Fačkov w dolinie Rajczanki, położonej u północnych podnóży przełęczy. Przez przełęcz prowadzi droga jezdna Żylina – Prievidza. Obecnie rejon przełęczy jest punktem wyjściowym wycieczek pieszych na Kľak – 1352 m n.p.m – szczyt w tzw. Luczańskiej części Małej Fatry oraz na główny grzbiet Gór Strażowskich.

Horský Hotel KĽAK – leży na wysokości 810 m n.p.m na granicy terenu Stražowskie werchy i Luczanska Mala Fatra w spokojnym i cichym miejscu, w środowisku czystym ekologicznie. Kameralny hotel dla 50 osób w pełni dostosowany do organizowania wypoczynku dzieci i młodzieży. Hotel dysponuje pokojami 2 i 3 osobowymi, każdy z z pełnym węzłem sanitarnym i TV. W hotelu znajduje się sauna, siłownia, fitcentrum, sala konferencyjna, świetlica, duży salon. Do dyspozycji piłkarzyki i bilard. Przy ośrodku jest również wydzielone miejsce na ognisko i grilla, boisko do gry w siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną, plac zabaw, miniZoo oraz łowisko pstrągów.


TERMIN TURNUSU S1 27.06-05.07.2015 – 9 dni pobytowych ( 8 noclegów)

S2 20.08-30.08.2015 - 11 dni pobytowych (10 noclegów)

WYŻYWIENIE – śniadania, obiady, desery i kolacje na stołówce w hotelu. Posiłki przygotowywane są na miejscu ze świeżych, naturalnych produktów. Kuchnia przygotowuje również dania dla alergików i dzieci ze specjalnymi wskazaniami dietetycznymi.
OPIEKA PEDAGOGICZNA I MEDYCZNA

Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną: doświadczonego kierownika, sprawdzonych wychowawców na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. Lekarz dostępny na wezwanie całodobowo.

W celu usprawnienia formalności związanych z leczeniem poza granicami, zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO
(szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)

GWARANTOWANY PROGRAM POBYTU:
- wycieczka do słowackiego skansenu Ĉiĉmany (oryginalna miejscowość z zachowaną architekturą ludową założona w 1272 roku) oraz do miejscowości Rajecka Lesna – Słowackie Betlejem - zwiedzanie największej ruchomej szopki
- całodniowa wycieczka do Aquaparku Tatralandia
- wycieczka do Bojnic (zwiedzanie najpiękniejszego zamku na Słowacji, najstarsze na Słowacji ZOO, Muzeum Praczłowieka w jaskini Prepotskej)
- spływ tratwami po rzece Wag
- wyjazd na baseny Laura w Rajeckich Teplicach oraz na baseny Veronika w Rajcu (kompleks 5 basenów, zjeżdżalnie)
- wycieczki górskie
- połów pstrąga
- górski chrzest kolonijny
- ognisko z pieczeniem pstrąga i kiełbasek
- podchody górskie
- wieczór z kulturą słowacką
- konkursy, zabawy, rozgrywki sportowe
- dyskoteki


CENA KOLONII S1 950,-zł. (+ 45,-eur)
S2 1100,-zł. (+50,-eur)
Cena kolonii zawiera:
• zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym
• pełne wyżywienie – na miejscu w stołówce ośrodka – śniadanie, obiad, deser, kolację; suchy prowiant na wycieczki i na drogę powrotną
• zorganizowany dojazd na kolonię oraz powrót do domu (pod opieką kadry) autokarem z pasami bezpieczeństwa;
• profesjonalną opiekę pedagogiczną i medyczną
• realizację programu wypoczynku,
• korzystanie za wszystkich urządzeń i udogodnień ośrodka
• dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobyt w ośrodku
OPŁATA W EUR NA KOLONII NA SŁOWACJI:
Opłata w EUR przeznaczona jest na opłatę klimatyczną oraz na pokrycie wstępów w programie kolonii.

KAUCJA ZWROTNA NA KOLONII NA SŁOWACJI:
W wysokości 35 pln obejmuje ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.

• Uwaga: pieniądze w eur na wycieczki oraz na opłatę klimatyczną oraz kaucję zwrotną – opiekunowie zbierają już w autokarze, a kaucję oddają w ostatnim dniu pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi.

WAŻNA INFORMACJA!!!
Na wyjazd na kolonię zabieramy ważny paszport lub dowód osobisty oraz legitymację szkolną


ORGANIZACJA I PROWADZENE Fundacja „ANIMADA” (poprzednia nazwa „Emka”)
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
Kontakt: Anna Jantas tel. 603-183-930/ Radosław Szymanowski tel. 510-110-168
REZERWACJA MIEJSC i ZAPISY
rezerwacja miejsc i zapisy drogą mailową (przy zapisach proszę podać następujące dane: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, tel. kontaktowy do rodziców)
animada.kontakt@gmail.com
Zaliczkę w wysokości 300,- zł należy wpłacić do dnia 10.04.2015 , resztę należności można wpłacać w całości lub w ratach , całość najpóźniej do 3 tygodni przed turnusem.
Konto do wpłat na kolonie:
Nazwa odbiorcy: KOLONIE nr rach.: mBank 48 1140 2017 0000 4302 0188 5417 ,
tytuł przelewu: imię I nazwiska dziecka , miejscowość kolonii, data, symbol wyjazdu.

 

Newsletter

Nasi Partnerzy

1.png2.png3.png4.jpg5.png6.jpg7.jpg8.jpg