Kolonie nad jeziorem

„JEZIORO ODKRYWCÓW” kolonie nad jeziorem Sławskim w Lubiatowie
To oferta dla tych, którzy w czasie wakacyjnego wyjazdu marzą o niezapomnianych przeżyciach i prawdziwej PRZYGODZIE. Mamy dla Was magiczny ośrodek, gdzie przygoda czai się na każdym rogu. Dzięki takiej formule kolonii na pewno nie zabraknie atrakcji w postaci wycieczek i dni tematycznych. Ponadto będzie można spotkać wiele ciekawych osób, które z przygodą żyją na co dzień, poprawić swoją kondycję fizyczną oraz nabrać nowej energii przed kolejnym rokiem szkolnym.

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „SABAT” NAD JEZIOREM SŁAWSKIM
Ośrodek Wypoczynkowy „Sabat” położony jest na obszarze 3,5 ha w kompleksie leśnym na terenie bardzo atrakcyjnym turystycznie w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Sławskiego (największe jezioro w środkowo-zachodniej części kraju powierzchnia 817 ha, długość 10 km, głębokość 12 m) oraz wypływającej z tego jeziora rzeki Obrzycy w miejscowości Lubiatów k/Sławy w woj. Lubuskim. Lubiatów to wieś, którą zamieszkuje około 100 osób. Jest ona chętnie odwiedzana przez żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy i innych amatorów czynnego wypoczynku nad wodą i w lasach. Teren na którym znajduje się ośrodek słynie ze swojego mikroklimatu wzbogaconego olejkami eterycznymi wydzielanymi przez duże kompleksy leśne na siedliskach borowych.
Ośrodek spełnia wszystkie wymogi pod kątem organizacji w nim wypoczynku dzieci i młodzieży. Teren obiektu jest ogrodzony i całkowicie bezpieczny. Ośrodek posiada własną, piękną, piaszczystą plażę wraz z kąpieliskiem. Dysponuje pokojami 2, 3 i 4 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek posiada własną kuchnię z dużą jadalnią, gdzie podawane są smaczne, tradycyjne polskie potrawy. Na terenie ośrodka do dyspozycji wypoczywających jest świetlica ze stołem bilardowym i pingpongowym, plac zabaw, boiska sportowe do: piłki nożnej, siatkówki, kometki, miejsce na ognisko. Prywatna plaża jest strzeżona przez ratowników z ośrodka. Do dyspozycji grup- pod nadzorem ratowników i wychowawców - rowerki i kajaki.

TERMINY TURNUSÓW PROGRAM REKREACYJNY

I TURNUS J1 12.07-24.07.2015 – 13 dni pobytowych (12 noclegów) cena: 1150,-zł.

II TURNUS J2 06.08-16.08.2015 – 11 dni pobytowych (10 noclegów) cena: 980,-zł.

WYŻYWIENIE na miejscu w stołówce ośrodka – śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Smaczna domowa kuchnia oparta na naturalnych składnikach. Kuchnia przyjazna również dla alergików.
OPIEKA PEDAGOGICZNA I MEDYCZNA

Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną: doświadczonego kierownika, sprawdzonych wychowawców, profesjonalnych instruktorów na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. Całodobowa opieka pielęgniarska, lekarz dostępny na wezwanie. Nad bezpieczeństwem kąpieli na plaży i zabaw nad jeziorem czuwają ratownicy WOPR.
GWARANTOWANY PROGRAM POBYTU:
- rejs statkiem po jeziorze Sławskim z Lubiatowa do Sławy
- całodzienna wycieczka do Wolsztyna (zabytkowy Rynek, muzeum kolejnictwa - skansen pod parą - ostatnie czynne w Europie czynna parowozownia, ogród rzeźby w muzeum Marcina Rożka, muzeum dr Roberta Kocha – noblisty z dziedziny medycyny (odkrył bakterię wywołującą gruźlicę), molo Jeziora Wolsztyńskiego, skansen budownictwa zachodniej Wielkopolski w Chorzeminie k/Wolsztyna, klasztor księży Oblatów w Obrze)
- wycieczka do Nowej Soli - nowosolski szlak solny, port rzeczny, park atrakcji krasnala „Solusia” z największym ogrodowym krasnalem na świecie i wieloma w klasycznych rozmiarach. W parku nasi koloniści pobawią się ze zwierzętami w naturalnych rozmiarach ze wszystkich kontynentów. Spotkają ucharakteryzowane krowy, zobaczą prawdziwy domek na kurzej nóżce, staną oko w oko z 7m niedźwiedziem.
- Dzień Leśny - zajęcia z leśnikiem - rozmowy o myślistwie, sztuka tropienia; warsztaty survivalowe – posługiwanie się mapą i kompasem, umiejętność rozpalania i utrzymania ognia, maskowanie w lesie, majsterka leśna, gra terenowa „Wytropić zwierzynę”
- przejażdżki konne oraz przejażdżki bryczkami konnymi
- przejażdżki żaglówkami typu Omega
- kąpiele w jeziorze
- ognisko z pieczeniem kiełbasek i podchody
- gry i konkursy sportowo-rekreacyjne


Cena kolonii zawiera:
• zakwaterowanie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym
• pełne wyżywienie – na miejscu w stołówce ośrodka – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację; suchy prowiant na wycieczki i na drogę powrotną (pobyt na kolonii zaczyna się obiadem a kończy śniadaniem)
• zorganizowany dojazd na kolonię oraz powrót do domu (pod opieką kadry) autokarem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa
• profesjonalną opiekę pedagogiczną, instruktorską, medyczną i ratowników WOPR
• realizację programu wypoczynku,
• korzystanie za wszystkich urządzeń ośrodka, plaży, kąpieliska oraz sprzętu pływającego
• dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobyt w ośrodku
ORGANIZACJA I PROWADZENE Fundacja „ANIMADA” (poprzednia nazwa „Emka”)
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
Kontakt: Anna Jantas tel. 603-183-930/ Radosław Szymanowski tel. 510-110-168
REZERWACJA MIEJSC i ZAPISY
rezerwacja miejsc i zapisy drogą mailową (przy zapisach proszę podać następujące dane: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, tel. kontaktowy do rodziców)
animada.kontakt@gmail.com
Zaliczkę w wysokości 300,- zł należy wpłacić do dnia 10.04.2015 , resztę należności można wpłacać w całości lub w ratach , całość najpóźniej do 3 tygodni przed turnusem.
Konto do wpłat na kolonie:
Nazwa odbiorcy: KOLONIE nr rach.: mBank 48 1140 2017 0000 4302 0188 5417 ,
tytuł przelewu: imię I nazwiska dziecka , miejscowość kolonii, data, symbol wyjazdu.

KOLONIA nad Jeziorem Sławskim PROGRAM KOLONII Z NAUKĄ PŁYWANIA
Nauka pływania odbywa się pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Każde dziecko, które na koniec zda egzamin otrzyma kartę pływacką wydaną przez WOPR Zielona Góra . Program gwarantuje 10 godzin nauki pływania.
Tematyka zajęć:
1. Zapoznanie dzieci z zasadami BHP nad wodą, zabawy oswajające z wodą, zanurzanie głowy pod wodę, otwarcie oczu pod wodą
2. Opanowanie wydechu do wody, wykonanie leżenia na piersiach i na grzbiecie.
3. Opanowanie poślizgów na piersiach i grzbiecie, wykonywanie prostych skoków do wody płytkiej.
4. Opanowanie ruchów nóg do kraula na grzbiecie.
5. Wykonywanie ruchów nóg do kraula na piersiach.
6. Nauczanie pracy ramion do kraula na grzbiecie.
7. Nauczanie pracy ramion do kraula na piersiach.
8. Pływanie kraulem na grzbiecie, wykonywanie skoków do wody głębokiej.
9. Pływanie kraulem na piersiach, wykonywanie prostych wślizgów do wody i prostych skoków do wody.
10. Opanowanie elementów nurkowania w dal i w głąb.
Pozostałe atrakcje programowe jak w wersji rekreacyjnej.
CENA KOLONII
I TURNUS 12-24.07.2015 J1-a 1150,-zł.
II TURNUS 06-16.08.2015 J2-a 980,-zł.


MOJA PIERWSZA KOLONIA nad Jeziorem Sławskim
To szczególna oferta dla tych 5-10 latków, którzy stawiają pierwsze kroki w wakacyjnych wyjazdach w nieznane. Mamy dla Was coś specjalnego – doskonałe, sprawdzone, magiczne miejsce, gdzie bez nudy, aktywnie i radośnie spędzimy wyczekany wakacyjny czas. Mamy też wyjątkowych instruktorów i wychowawców, którzy cieszą się uznaniem Rodziców oraz ogromną sympatią dzieci, ponieważ pracują z nimi na co dzień i kochają z nimi pracować. Nie musicie się bać niczego! Dzieci są dla nas najważniejsze, w wakacyjnym szaleństwie nigdy nie zapominamy o bezpieczeństwie, które jest dla nas priorytetem. Żadne problemy dzieci nie są nam obce, będziemy czuwać i opiekować się każdym maluchem. Ponadto dołożymy wszelkich starań, aby pierwszy wyjazd był czasem niezwykłym, pełnym wrażeń, przygód i niezapomnianych atrakcji. Zależy nam również mocno na tym, aby na swojej pierwszej kolonii każde dziecko rozwinęło samodzielność i nauczyło się wielu przydatnych rzeczy – m.in. uprzejmości, umiejętności pracy w grupie, zasad bezpiecznego wypoczynku, orientacji w terenie, a przede wszystkim ciekawie spędziło pierwszy wyjazd bez rodziców.
Program tej kolonii wzbogacony jest w dużo zabaw integracyjnych, zajęcia rekreacyjno-sportowe stosowne do wieku, łamigłówki, gry i zabawy umysłowe. Pozostałe atrakcje jak w programie rekreacyjnym dopasowane do kondycji i możliwości uczestników.
CENA KOLONII
I TURNUS 12-24.07.2015 J1-b 1150,-zł.
II TURNUS 06-16.08.2015 J2-b 980,-zł.

OBÓZ nad Jeziorem Sławskim PROGRAM OBOZU Z ELEMENTAMI
NAUKI ŻEGLARSTWA

Obóz dedykowany młodzieży w wieku 12-16 lat.
W programie 5 godzin zajęć teoretycznych i 10 godzin zajęć praktycznych.
Zarys tematyki zajęć:
Wiedza teoretyczna:
- wiadomości o jachtach żaglowych , ich wyposażeniu i obsłudze
- rodzaje jachtów śródlądowych, podział ze względu na budowę i eksploatację
- teoria żeglowania (wiatry rzeczywiste i pozorne, kursy jachtu względem wiatru, siły działające na jacht, współpraca żagli, działanie miecza i steru, stateczność i pływalność jachtu
- wybrane przepisy żeglugowe, etykieta jachtowa, zasady zachowania się , obyczaje żeglarskie, podstawowe zasady ochrony środowiska naturalnego
- bezpieczeństwo żeglugi (osobiste środki wypornościowe, rodzaje i sposoby posługiwania się nimi
- meteorologia (podstawowe wiadomości o wiatrach, znajomość zjawisk meteorologicznych , niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska meteorologiczne , ich oznaki i postępowanie
- teoria manewrowania (zasady wykonywania manewrów pod żaglami, umiejętność planowania i wyboru drogi jachtu, znajomość podstawowych zasad techniki żeglowania)
Umiejętności praktyczne:
- praca załogi na jachcie (taklowanie jachtu, obsługa żagli, obsługa osprzętu, zasady cumowania, umiejętność wiosłowania
- prace bosmańskie (umiejętność wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, podstawowe naprawy jachtu,
- umiejętność wykonywania manewrów (zwrot przez szlag, zwrot przez rufę, odejście od nabrzeża, dojście do nabrzeża, dojście do boi, odejście od boi, obrót lub przesunięcie jachtu
przy pomoście, praca cumami)
Pozostałe atrakcje programowe jak w wersji rekreacyjnej.

CENA KOLONII
I TURNUS 12-24.07.2015 J1-c 1250,-zł.
II TURNUS 06-16.08.2015 J2-c 1050,-zł.

KOLONIA nad Jeziorem Sławskim PROGRAM KOLONII KONNEJ
Kolonia elementami jazdy konnej w stylu western. Oferujemy uczestnikom podstawy jazdy konnej. Celem programu kolonii konnej jest osiągnięcie stanu, kiedy swobodnie będziemy mogli wyruszyć na wycieczkę do lasu na końskim grzbiecie. Uczestnicy podzieleni będą ze względu na wiek oraz umiejętności jeździeckie, tak aby program nauczania był najbardziej zbliżony do potrzeb uczestników. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zarówno na placu, jak i w terenie. Podczas kolonii/obozu prowadzone będą zajęcia teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa , budowy konia, kopyt, jego psychiki , typów, ras, umaszczenia , podstawowego rzędu jeździeckiego, pomocy jeździeckich oraz komunikacji z koniem.
Program:
-45 -60 min. dziennie wykład dotyczący tematyki jeździeckiej/konnej
-30-45 min. co drugi dzień nauki jazdy konnej /spaceru/terenu
Pod koniec kolonii/obozu organizujemy zawody konne w stylu western.
Pozostałe atrakcje programowe jak w wersji rekreacyjnej.
I TURNUS J1-d 12.07-24.07.2015 – 13 dni pobytowych (12 noclegów) cena: 1400,-zł.

 

Newsletter

Nasi Partnerzy

1.png2.png3.png4.jpg5.png6.jpg7.jpg8.jpg